Mali goście wschowskiej Policji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mali goście wschowskiej Policji

Data publikacji 14.11.2017

Dzisiaj (14 listopada) przez drzwi wschowskiej Komendy Policji przeszli najmłodsi nasi mieszkańcy. Wyjątkowi goście przyjechali z Lgnia. Dla większości przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej była to pierwsza taka wizyta, która była świetną okazją do przybliżenia najmłodszym roli Policji.

Wschowską jednostkę Policji odwiedziły przedszkolaki, uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Łysinach w ramach „Dni otwartych” jednostek Policji województwa lubuskiego. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w naszej jednostce.  Poza zwiedzaniem naszej komendy, dzieci mogły przyjrzeć się bliżej pracy technika kryminalistyki, który przybliżył specyfikę swoje pracy. Duże wrażeni na naszych gościach zrobiły pomieszczenia dla osób zatrzymanych tzw. policyjny areszt.

Najmłodsi zapoznali się z zadaniami na stanowisku kierowania, śmiało dzieląc się swoją wiedzą na temat reakcji na różnego rodzaju mogące pojawić się zdarzenie. W międzyczasie dzieci mogły obejrzeć środki przymusu bezpośredniego będące nieodzownym elementem noszonym przez policjantów w trakcie służby.

Dużą atrakcją dla odwiedzających była wizyta w gabinecie szefa wschowskiej Policji, gdzie maluchy ze śmiałością rozgościły się.

Na dziedzińcu wschowskiej Komendy Policji czekały na najmłodszych pojazdy służbowe, które wywołały wiele radości.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa