„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” we Wschowie - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” we Wschowie

Data publikacji 07.11.2017

16 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego stanęło do rywalizacji w II Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.” BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyło tym razem Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek we Wschowie.

Quiz wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, znajomość znaków drogowych, numerów alarmowych, poruszania się po przejściu dla pieszych, unikania zagrożeń, jak również udzielanie pomocy przedmedycznej w przypadku rannego rowerzysty to punkty główne dzisiejszych zmagań 48 przedszkolaków.

Dzisiejsze spotkanie 16 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego było możliwe dzięki uprzejmości ubiegłorocznych zwycięzców I edycji „Bezpiecznego Przedszkolaka” Niepublicznego Przedszkola „Złota Rybka u Dula”.

 Celem dzisiejszego współzawodnictwa było sprawdzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, połączone ze świetną zabawą.  Każda z drużyn śmiało podchodziła do wszystkich konkurencji.

W trakcie oczekiwania na wyniki przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę praktyczną dotyczącą znajomości „pozycji bocznej bezpiecznej”, właściwego zachowania się na drodze, jak również prawidłowego podróżowania.

Maluchy prezentowały dużą wiedzę i trzeźwość umysłu w rozwiązywaniu niebezpiecznych sytuacji mogących pojawić się.

Dzięki zaangażowaniu opiekunów grup, przy wsparciu wschowskich i sławskich policjantów drużyny osiągnęły wyniki niemalże na tym samym, wysokim poziomie. Dzięki uprzejmości gospodarza dzisiejszego Turnieju dla najmłodszych przygotowany został poczęstunek.

Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie, które z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie mł. insp. Macieja Olejniczaka, Burmistrza Sławy, Komendanta Straży Miejskiej we Wschowie, Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Młodzieży we Wschowie otrzymały dyplomy za zajęcie I, II, III miejsca i bardzo atrakcyjne nagrody.

- I miejsce zajęła drużyna z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek ze Wschowy,

- II miejsce zajęli reprezentanci Przedszkola nr 1 „Tu mieszka bajeczka” we Wschowie,

- III miejsce zajęła drużyna Oddziału Przedszkolnego przy SP w Ciosańcu.

 

Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju zasponsorowane zostały przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, za co bardzo dziękujemy.

Gospodarzowi dzisiejszego spotkania serdecznie dziękujemy za wspaniałe przygotowanie sal do konkurencji, jak i miłe przyjęcie.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa