Karambol na krajowej „12 – tce” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Karambol na krajowej „12 – tce”

Data publikacji 06.11.2017

Trzy auta osobowe w rowie, uszkodzone trzy ciężarówki, 8 osób w szpitalu to bilans dzisiejszego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 12 w Szlichtyngowej. Policja apeluje o rozsądek i ściągnięcie nogi z gazu z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne.

Dzisiaj (06 listopada) koło godziny 9.00 dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o karambolu aut osobowych i ciężarowych na drodze krajowej nr 12 na wjeździe do miejscowości Szlichtyngowa od strony Głogowa.  Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci potwierdzili informację, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zaplanowano drogi objazdowe przez wschowskich i głogowskich mundurowych. Zespoły pogotowania ratunkowego udzieliły pomocy poszkodowanym, którzy przetransportowani zostali do szpitala. W zdarzeniu uczestniczyło w sumie osiem osób, w tym 3 miesięczne dziecko. Najbardziej ucierpiał kierowca ciężarówki, który przyczynił się do tego zdarzenia. Zakleszczonemu w kabinie mężczyźnie pomocy udzielali strażacy, którzy wyciągnęli go ze zniszczonego auta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego 65 -letni mieszkaniec Piły jadąc za trzema pojazdami osobowymi, trzema ciężarówkami w wyniku podjętego na drodze manewru w pierwszej kolejności zepchnął wszystkie auta osobowe, a następnie uderzył w tył naczepy ciężarówki, która w efekcie domina uderzyła w pojazd ciężarowy jadący przed nią. Uszkodzony nie został pierwszy pojazd ciężarowy, przed którym jechał ciągnik wykaszający pobocze.

Na miejscu trwając czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze oraz uwzględnienie zmieniających się warunków atmosferycznych na drogach.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa