„Alkohol i narkotyki”. Policjanci kontrolują kierowców - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol i narkotyki”. Policjanci kontrolują kierowców

Data publikacji 03.11.2017

Już od wczesnych godzin rannych wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole kierowców. Założeniem policyjnych działań „Alkohol i narkotyki” jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Prowadzenie pojazdu obejmuje wykonywanie jednocześnie wielu zadań, których wymogi mogą się nieustannie zmieniać. Aby bezpiecznie prowadzić, trzeba zachowywać stałą czujność oraz trzeźwość umysłu.  

Picie alkoholu wpływa ujemnie na szeroki zakres umiejętności niezbędnych do kierowania pojazdem.  Statystyki wypadkowości wskazują, że nadal utrzymuje się duża liczba zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących.

Założeniem dzisiejszej policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki” jest skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub po zażyciu środków odurzających.

Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego już od wczesnych godzin rannych w różnych miejscach na terenie powiatu wschowskiego, w punktach kontrolnych badają kierowców. W trakcie takiej weryfikacji mundurowi sprawdzają również dokumenty kierowcy, stan techniczny pojazdu, prawidłowość przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci. Uwadze wschowskiej drogówki nie umkną również piraci drogowi.

Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa