Dobiega końca policyjna akcja „Znicz” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobiega końca policyjna akcja „Znicz”

Data publikacji 02.11.2017

Policyjna akcja „Znicz 2017” zakończy się dopiero za kilka godzin. Jednak na ten moment możemy uznać, że w szczytowym dniu - 1 listopada na drogach i w rejonach nekropolii było bardzo spokojnie i bezpiecznie. Nie tylko w powiecie wschowskim, ale w całym województwie lubuskim.

Trwające od sześciu dni policyjne działania „Znicz 2017” zakończą się dzisiaj o godzinie 22.00. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które wczoraj odwiedziły groby najbliższych, jak również ilość pojazdów zaparkowanych w rejonach wschowskich nekropolii można śmiało stwierdzić, że było bezpiecznie. Nad płynnością ruchu w rejonach cmentarzy czuwali wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego. Mundurowi wskazywali przyjezdnym gościom miejsca wyznaczone na parkingi. Nadzorowali przejście osób, które postanowiły pieszo dotrzeć na cmentarze. Dzięki intensyfikacji działań policyjnych uroczystości Wszystkich Świętych przebiegły spokojnie.

W powiecie wschowskim od początku trwania kilkudniowych wzmożonych działań nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych, jedynie niegroźnie wyglądające kolizje. W aspekcie kryminalnym również było spokojnie.

Działania wciąż trwają. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie i zachowaniu rozsądku „za kółkiem”.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa