„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”

Data publikacji 18.10.2017

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wschowscy policjanci podejmują działania profilaktyczne. Tym razem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok” odwiedzają uczniów szkół podstawowych. Kampanię zainicjował i objął honorowym patronatem Minister MSWiA Pan Mariusz Błaszczak.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” to hasło przewodnie zainicjowanej we wrześniu nowej akcji edukacyjnej MSWiA skierowanej do uczniów szkół podstawowych. Ideą jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych, jak również zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi. W ramach akcji opracowany został Kalendarz profilaktyczny, który trafił do każdej ze szkół podstawowych w powiecie wschowskim. W kalendarzu widnieją zaznaczone daty konkretnych działań prewencyjnych z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa, które realizowane będą przez policjantów zajmujących się prewencją kryminalną oraz dzielnicowych.   

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”  została również wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lat 2016 i 2017”.

Nie są to jedyne działania podejmowane przez wschowskich mundurowych, równolegle realizowane są założenia programu profilaktycznego „LUPO”.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa