Inauguracja XVI edycji „Bezpiecznej Kobiety” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja XVI edycji „Bezpiecznej Kobiety”

Data publikacji 11.10.2017

Wtorkowego wieczoru (10 października) równocześnie na salach sportowych I Zespołu Szkół we Wschowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyły się spotkania inicjujące kolejną edycję bezpłatnego kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. Zainteresowane Panie, które chciałyby przyłączyć się do zajęć zapraszamy w przyszły wtorek (17 października) na godzinę 19.00 na sale gimnastyczne we Wschowie i Sławie.

To już XVI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie płci pięknej naszego powiatu zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia, oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Z inicjatywy szefa wschowskiej Komendy Policji insp. Tomasza Kłosowskiego od 16 lat prowadzone są kursy samoobrony dla kobiet. W trakcie spotkań uczestniczki kursu nabywają także wiedzę z zakresu tematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Przez prowadzenie tego rodzaju działań profilaktycznych wschowska Policja ma zamiar kształtować właściwą postawę społeczności lokalnej, a w szczególności poprawić poczucie bezpieczeństwa kobiet.                           

Zajęcia z technik samoobrony prowadzone będą przez emerytowanego policjanta mł. asp. Macieja Kaczorowskiego w Sławie, oraz sierż. szt. Arkadiusza Krajewskiego we Wschowie.

Zainteresowane Panie, które chciałyby przyłączyć się do zajęć zapraszamy w przyszły wtorek (17 października) na godzinę 19.00 na salę sportową I Zespołu Szkół we Wschowie, oraz salę sportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Prosimy o zabranie obuwia i stroju sportowego.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane Panie do udziału!!