Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na stację paliw, włamał się do punktu prasowego, kasy wpłat - trafił do aresztu

Data publikacji 26.09.2017

Totalnym brakiem poszanowania do obowiązujących norm prawnych wykazał się 34-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który w ubiegłym tygodniu wpadł w ręce wschowskich kryminalnych. Zamaskowany mężczyzna piątkowej nocy (22 września) grożąc nożem pracownikowi stacji paliw zażądał wydania pieniędzy. Jak się okazało na swoim koncie miał jeszcze włamania od punktów : prasowego, kasy wpłat. To ten sam mężczyzna, który uczestniczył w kradzieżach jubilerskich, które miały miejsce we Wschowie na początku września br. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W minioną sobotę (23 września) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków policji i wschowskiej prokuratury podejmując decyzję o trzy miesięcznym areszcie dla 34 - letniego mieszkańca Wschowy. Zamaskowany mężczyzna piątkowej nocy (22 września) postanowił dokonać napadu na jedną ze stacji paliw we Wschowie. Grożąc nożem pracownikowi obsługi zażądał wydania pieniędzy. Pracownik zachowując stanowczość i trzeźwość umysłu gotówki nie wydał i zaalarmował wschowską policję.

Zamaskowany 34 - latek już po paru godzinach był w rękach wschowskich kryminalnych. Jak się okazało, był to ten sam mężczyzna, który współdziałał z nieletnią uciekinierką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w kradzieżach złotej biżuterii na 8 tys. złotych z salonów jubilerskich we Wschowie.

 Nie były to jedyne przestępcze wyczyny 34 - latka.  W połowie września br. na terenie Wschowy nieznany sprawca włamał się do punktu prasowego. Wybijając szybę, wszedł do środka skąd wyniósł kasetkę z pieniędzmi. Tej samej nocy doszło do kolejnego włamania do pomieszczeń biura wpłat, skąd zniknęła kasa fiskalna z pieniędzmi, w sumie na 5 tys. złotych.  Wschowscy kryminalni z tymi zdarzeniami wiązali 34 - latka. Mężczyzna w trakcie wykonywania czynności przyznał się również do tych włamań, wyjaśniając szczegółowo jak ich dokonał.

W sobotę (23 września) wschowski sąd przychylił się do wniosków policji i prokuratury i zadecydował o tym, że najbliższe trzy miesiące 34 - latek spędzi za kratkami.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

Ładowanie odtwarzacza...