Bezpieczny wrześniowy weekend - bezpieczna "Lubuska Niedziela" - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny wrześniowy weekend - bezpieczna "Lubuska Niedziela"

Data publikacji 11.09.2017

Za nami kolejny już wrześniowy weekend, który obfitował w podejmowane działania prewencyjne. Dzięki zaangażowaniu policjantów wszystkich pionów policyjnych nie doszło do poważnych zdarzeń zarówno kryminalnych, jak i drogowych. Śmiało można określić, że miniony weekend w powiecie wschowskim był bezpieczny.

W piątkowe popołudnie ruszyły powtarzające się dość często policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mające za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań jakie popełniają piesi, rowerzyści. Natomiast w godzinach wieczornych na wschowskim Rynku mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych podczas koncertu  wschowian.

Sobotnie działania „Prędkość” spowodowały, że część „szybkich” kierowców musiała liczyć się z konsekwencjami bagatelizowania znaków ograniczających dozwoloną prędkość wpadając na pomiary prędkości wschowskiej drogówki. Również w sobotnie popołudnie wschowscy mundurowi nadzorem objęli bezpieczeństwo zaplanowanego festynu rodzinnego z okazji 10-lecia Wschowsko-Sławskiego Towarzystwa Koszykówki, gdzie zaplanowano mecze drużyn ekstraligi.

Minionego weekendu nie zabrakło przejeżdżających drogami powiatu wschowskiego kibiców drużyn sportowych. W całym województwie w związku z rozgrywkami piłki nożnej, rywalizacjami żużlowymi trwały działania policyjne „Lubuska Niedziela” . Monitorowane przez patrole policyjne przejazdy kibiców nie spowodowały poważnych utrudnień w ruchu drogowym i przebiegły bardzo spokojnie. Równolegle prowadzone były działania „pasy bezpieczeństwa”, których głównym założeniem jest uzmysłowienie kierowcom, pasażerom jak ważne dla życia i zdrowia jest stosowanie pasów podczas jazdy.

Dzięki takiej mobilizacji i zaangażowaniu sił policyjnych było spokojnie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa