Podrabiał podpisy i zaciągał pożyczki- wyłudzi ponad 20 tys. złotych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał podpisy i zaciągał pożyczki- wyłudzi ponad 20 tys. złotych

Data publikacji 06.09.2017

Wschowscy kryminalni zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą przedstawili osiem zarzutów 30-latkowi. Wszystkie dotyczyły zaciągania pożyczek na podstawie przedłożonych dokumentów z podrobionymi podpisami. W wyniku przestępczego procederu mężczyzna wyłudził ponad 20 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za powyższe czyny grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W najbliższym czasie finał w sądzie znajdzie sprawa 30 - letniego mieszkańca gminy Wschowa. Mężczyzna chcąc łatwo wzbogacić się zaciągał szybkie pożyczki korzystając z internetowych ofert. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że operował dokumentami na których widniały podrobione podpisy całkowicie nieświadomych pożyczkobiorców.

 Wschowscy policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą w trakcie sprawdzeń ustalili, że zuchwały mieszkaniec gminy Wschowa wprowadził w błąd w sumie pięć korporacji finansowych wyłudzając ponad 20 tys. złotych. Przestępczym procederem zajmował się wiosną ubiegłego roku.  Sprawa ma charakter rozwojowy, wschowscy kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa