Witaj szkoło! - Bezpieczna droga do szkoły! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Witaj szkoło! - Bezpieczna droga do szkoły!

Data publikacji 05.09.2017

Jak co roku wschowscy, sławscy policjanci uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego 2017/2018. W tym szczególnym dniu odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe, życząc maluchom nie tylko powodzenia w nauce, ale również przekazując im kamizelki odblaskowe. Wczorajsza wizyta zainicjowała szereg działań, które będą realizowane w szkołach przez wschowską Policję. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych.

Wczoraj (4 września) we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał pierwszy tego roku uczniowskiego dźwięk szkolnego dzwonka. Dla uczniów klas pierwszych był to szczególny dzień, z przedszkolaków stali się uczniami.

Aby najmłodsi mieszkańcy powiatu wschowskiego wiedzieli, że ich bezpieczeństwo stanowi priorytet wschowskich mundurowych nie zabrakło podczas inauguracyjnych apeli niebieskich mundurów. Policjanci przy wsparciu strażników miejskich ze Wschowy i Sławy przekazali każdemu pierwszoklasiście kamizelkę odblaskową. Taka forma pierwszych wizyt w szkołach podstawowych praktykowana jest od wielu lat. Pomysłodawcą był szef wschowskiej Policji insp. Tomasz Kłosowski. Dzięki wsparciu władz samorządowych ze Wschowy, Szlichtyngowej, Sławy realizowany jest co roku.

 „Bezpieczna droga do szkoły!” pod takim hasłem kryje się szereg działań prewencyjnych, które podejmowane będą  przez wschowską Policję, a swój finał znajdą wraz z zakończeniem roku szkolnego. Wschowscy policjanci w trakcie roku szkolnego odwiedzać będą uczniów szkół podstawowych, czuwać będą nad ich bezpieczeństwem  w rejonach szkół i przejść dla pieszych, w rejonach wschowskich rond. Wschowska drogówka kontrolować będzie gimbusy przywożące i odwożące dzieci ze szkół.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa