Ostatni wakacyjny weekend…Pierwszy dzień do szkoły! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni wakacyjny weekend…Pierwszy dzień do szkoły!

Data publikacji 01.09.2017

Przed nami ostatnie dni wakacji 2017 podczas, których do domów wracać będą ostatni urlopowicze. Natomiast nasze pociechy już w poniedziałek wystartują do szkół! Aby te przełomowe dni były bezpieczne wschowscy policjanci czuwać będą na drogach powiatu wschowskiego, a już w poniedziałek odwiedzą wszystkie szkoły podstawowe podczas inauguracji roku szkolnego.

Ostatni weekend wakacji” to słowo klucz dla wschowskich policjantów, w szczególności ruchu drogowego. Patrole drogówki widoczne będą w szczególności na drodze krajowej nr 12, drogach powiatowych, gminnych, gdzie w tym okresie zauważalny jest wzrost natężenia ruchu. Mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierowców, mierzyć prędkości zbliżających się pojazdów, w szczególności w obszarach zabudowanych. Wachlarz podejmowanych przez nich działań kontrolo-prewencyjnych będzie bardzo szeroki.

 Natomiast już od poniedziałku wschowscy policjanci rusza z kolejną akcją „Bezpieczna droga do szkoły!”, tradycyjnie w rejonach szkół pojawią się policyjne radiowozy. Dzielnicowy odwiedzą wszystkie szkoły w powiecie wschowskim przekazując podczas inauguracji kamizelki odblaskowe pierwszoklasistom. Zainicjowana kilkanaście lat temu przez szefa wschowskiej Policji insp. Tomasza Kłosowskiego działania „Pierwszoklasista”, przy wsparciu władz samorządowych cieszą się uznaniem wśród naszych najmłodszych i ich rodziców.

W trakcie porannych kontroli wschowscy policjanci będą bacznie przyglądać się kierowcom w szczególności w rejonach szkół, przejść dla pieszych, jak również sposobom przywożenia dzieci do szkół i przedszkoli.

 

opr. odkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa