Pomoc przyszła na czas – wschowski dyżurny zapobiegł tragedii - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas – wschowski dyżurny zapobiegł tragedii

Data publikacji 01.09.2017

Dzięki profesjonalizmowi asp. szt. Arnolda Zielińskiego dyżurnego wschowskiej Policji nie doszło do tragedii. Oddaloną o 300 km od Wschowy kobietę, chcącą popełnić samobójstwo udało się uratować w ostatniej chwili. Pomoc policjantów przyszła na czas.

Wczorajszego poranka dyżur na stanowisku kierowania wschowskiej Policji objął asp. szt. Arnold Zieliński. Koło godziny 11.00 otrzymał informacje od policjantki z Komisariatu w Sławie o podjęciu próby samobójczej przez koleżankę jej siostry. Z informacji wynikało, że kobiety kontaktowały się ze sobą telefonicznie ponieważ wcześniej razem pracowały na terenie Niemiec. Zdesperowana kobieta po wysłaniu wiadomości o zażyciu dużej ilości tabletek, o chęci skończenia z sobą wyłączyła telefon. Miejsce obecnego jej pobytu nie było znane i kontakt z nią urwał się. Oficer dyżurny wiedział, że musi działać szybko. Policjant ustalił właścicielkę numeru telefonu, z którego wysyłane były wiadomości, po czym adresy jej zamieszkania.

Policyjny system wskazał dwa miejsca w województwie opolski, jedno o 300 km, drugie o 220 km oddalone od Wschowy. Dyżurny wschowskiej Policji bez wahania informacje przekazał jednostkom Policji obsługującym wskazane miejscowości.

W wyniku szybkiej reakcji opolskich policjantów sprawdzono wskazane adresy. Mundurowi z KPP Głubczyce na szczęście zdążyli na czas. Gdy weszli do mieszkania, zastali półprzytomną 53-latkę. Kobieta była nietrzeźwa i zaczęła słabnąć. Wezwane przez funkcjonariuszy pogotowie przewiozło kobietę do miejscowego szpitala.

Dzięki profesjonalizmowi asp. szt. Arnolda Zielińskiego i doskonale przeprowadzonej przez niego akcji, współpracy z opolskimi jednostkami Policji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa