Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promocyjny weekend wschowskiej Policji - wstąp w przyszłości w nasze szeregi!

Data publikacji 28.08.2017

Za nami ostatni wyjątkowo słoneczny, wakacyjny weekend, który z całą pewnością można uznać za bogaty pod kątem podejmowanych działań promujących lubuską Policję i zachęcających do wstąpienia w przyszłości w nasze szeregi.

Zawód policjanta, codzienna służba w różnych pionach policji były tematami priorytetowymi podczas weekendowych festynów, pikników, dożynek gminnych. Wyjątkowy promocyjny weekend służb mundurowych, stanowiska informacyjne, gadżety, sprzęt policyjny z pewnością przyciągały już najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego.

W sobotę (26 sierpnia) po raz kolejny na plaży miejskiej w Sławie odbył się piknik służb mundurowych i ratownictwa medycznego zamykający sezon letni 2017. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach prezentowali się policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, wojskowi, leśnicy, ratownicy wodni. Była to świetna okazja do zaprezentowania naszego zawodu i zachęcenia do wstąpienia w przyszłości w nasze szeregi. Ogromny zainteresowaniem najmłodszych cieszył się sprzęt policyjny, w szczególności radiowozy.

Z linii brzegowej można było przyjrzeć się policyjnym wodniakom, którzy w tym czasie monitorowali stan bezpieczeństwa na Jeziorze Sławskim. Technik kryminalistyki prezentował tajniki swojej pracy, której efekty można było zabrać do domu na pamiątkę. Mundurowi prezentowali policyjną pracę we wszystkich pionach policji zachęcając tym samym do założenia w niedalekiej przyszłości granatowego munduru.

Ideą organizatorów sobotniego pikniku było przybliżenie i podkreślenie istotnych działań jakie podejmowane są przez wszystkie służby na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Sobotniego popołudnia odbyły się dożynki gminne w Siedlnicy, w niedzielę dożynki powiatowo-gminne w Łupicach na których obecni byli przedstawiciele służb mundurowych oraz władze samorządowe.

Na drogach powiatu wschowskiego jak zawsze nie zabrakło patroli ruchu drogowego, które monitorowały stan bezpieczeństwa, eliminując tym samym piratów drogowych. Wschowska drogówka sprawdzała trzeźwość kierowców, stany techniczne pojazdów oraz prawidłowość przewożenia pasażerów.

Miniony weekend w powiecie wschowskim można z pewnością uznać za spokojny pod kątem zdarzeń kryminalnych, jak i drogowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

foto:

sierż.szt. Wioleta Dąbska,

CKiR Wschowa,

gmina Sława