Ostatnia wakacyjna kontrola - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnia wakacyjna kontrola

Data publikacji 23.08.2017

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie i Komisariatu Policji w Sławie w ramach akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne Wakacje 2017” przez cały sezon wakacyjny prowadzili wzmożone kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby najmłodsi bezpiecznie spędzili wakacje.

22 sierpnia 2017 roku funkcjonariusze z powiatu wschowskiego przeprowadzili ostatnią kontrolę miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Już wkrótce wypoczywający opuszczą nasz powiat i wrócą do swoich domów. Od początku wakacji na ternie powiatu wschowskiego przeprowadzono łącznie 29 kontroli, które dokonywane były wspólnie ze Strażą Miejską i Inspektorami Sanitarnymi. Na naszym terenie gościliśmy zuchów i harcerzy z ZHP Trzebnica, Wrocław, Żory, Katowice i  Lubin, a także kolonie z Zielonej Góry i Wrocławia. We wszystkich przypadkach kolonie i obozy funkcjonowały bez zarzutów. Celem prowadzonych kontroli było sprawdzanie czy miejsca w jakich dzieci spędzają wakacje są bezpieczne i funkcjonują zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Policjanci oprócz kontrolowania miejsc wypoczynku, dbali o najmłodszych którzy pozostali w miejscach zamieszkania - odwiedzili półkolonie, podczas których przeprowadzili działania profilaktyczne.

 

Funkcjonariusze przeprowadzili 29 spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań nad wodą i na placach zabaw. Podczas pogadanek dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w tych rozmowach. Najbardziej aktywnym wręczano drobne upominki. Podczas ostatniego spotkania policjantów z uczestnikami koloni rowerowo-tanecznej, dzieci w ramach podziękowania wykonali taniec Belgijkę oraz Hip-Hop.

 

Cieszymy się, że zaangażowanie opiekunów koloni i obozów w dużej mierze przyczyniło się do bezpiecznego spędzenia czasu dzieci i młodzieży na terenie powiatu wschowskiego.

 

sierż. szt. Wioleta Dąbska

KPP Wschowa