Zatrzymany z narkotykami. Miał przy sobie marihuanę - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami. Miał przy sobie marihuanę

Data publikacji 06.07.2017

26-letni mieszkaniec gminy Wschowa, który został zatrzymany nocą (4/5 lipca) w rejonie wschowskiego parku miał przy sobie narkotyki. Zaskoczony obecnością patrolu policji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Tester narkotykowy wykazał, że była to marihuana. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Wschowscy policjanci Wydziału Prewencji w trakcie monitoringu Wschowy zatrzymali młodego mieszkańca gminy Wschowa. Mężczyzna nocą  (4/5 lipca) szedł  poboczem drogi w rejonie jednego ze wschowskich parków. Na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo zachowywać się. Biorąc pod uwagę jego nienaturalne zachowanie funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.  Jak się okazało miał przy sobie narkotyki. Użyty tester narkotykowy potwierdził, że była to marihuana.

Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd.

Przypomnijmy:

art. 62.  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa