Odpowie za liczne kradzieże rowerów - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za liczne kradzieże rowerów

Data publikacji 06.07.2017

Wschowscy kryminalni zatrzymali włamywacza. 38-letni mieszkaniec Wrocławia w trakcie gościnnych występów we Wschowie włamywał się do piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych, skąd wynosił wartościowe rowery. Mężczyzna z bogatą kartoteką policyjną poszukiwany był listem gończym. Jeden ze skradzionych rowerów czeka na prawowitego właściciela w naszej jednostce.

O zniknięciu wartego 500 złotych roweru zaalarmowała Policję jedna z mieszkanek Wschowy minionego poniedziałkowego popołudnia (3 lipca). Z relacji zgłaszającej wynikało, że ktoś włamał się do jej piwnicy i zabrał rower.  Zaangażowani wschowscy kryminalni pracując nad tą sprawą ustalili, że w tym samym dniu  z zamkniętych pomieszczeń gospodarczych, w różnych rejonach miasta zostały skradzione inne warte 2 tys. złotych  rowery. 

Podjęte czynności doprowadziły mundurowych do trzech mężczyzn, którzy mogli mieć ścisły związek z tymi przestępczymi działaniami.  Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawili swoją wersję zdarzeń. Jak się okazało pomysłodawcą i realizatorem był 38-letni mieszkaniec Wrocławia, który w traki sposób postanowił łatwo wzbogacić się. Kryminalni zdążyli zabezpieczyć skradzione przedmioty, które trafiły do prawowitych właścicieli. Jeden z rowerów pochodzących z kradzieży czeka na właściciela we wschowskiej jednostce Policji.

Zatrzymany 38-latek,  mający bogatą przeszłość przestępczą poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności ponad jednego roku.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa