Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu

Data publikacji 03.07.2017

Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców, jak i przejeżdżających przez nasz powiat kierowców czuwali wschowscy i sławscy policjanci. Wzmożone działania kontrolne mundurowych spowodowały, że wyeliminowano dwóch kierowców z powodów nadmiernej prędkości i jazdy na „podwójnym gazie”.

Pomimo policyjnych apeli oraz surowych konsekwencji jakie pociąga za sobą piractwo drogowe i jazda na „podwójnym gazie” nadal na naszych drogach pojawiają się kierowcy, którzy ignorują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Minionej soboty (1 lipca) sławscy policjanci w Starym Strączu zatrzymali do kontroli kierowcę BMW.  Jak się okazało 40-letni mieszkaniec Polkowic nie posiadał w ogóle prawa jazdy, a w organizmie miał prawie promil alkoholu.

Prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące stracił 28-letni mieszkaniec Torunia, którego zatrzymała wschowska drogówka w Tylewicach. Młody kierowca fiata Ducato na obowiązującej 50-tce w terenie zabudowanym osiągnął wynik 114 km/h.  

Dzisiejszej nocy patrol sławskiej policji zatrzymał do kontroli kierowcę opla. 27-latek poruszał się ulicami Sławy nie mając w ogóle prawo jazdy, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Dzięki wzmożonym działaniom wschowskich policjantów ruchu drogowego nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

W miniony weekend w powiecie wschowskim odbyły się dwie duże imprezy „Reggea Hip-Hop Night” w Sławie oraz „Wrak Race Wschowa”, które odbyły się bez żadnych zakłóceń.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

foto KPP Wschowa

foto: zw.pl, wrack race Wschowa