Wschowscy policjanci oddawali krew - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wschowscy policjanci oddawali krew

Data publikacji 28.06.2017

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że honorowe krwiodawstwo to bardzo szczytna idea. Wschowscy policjanci oddający krew jednomyślnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Dzisiaj (28 czerwca) przed siedzibą wschowskiej Policji po raz kolejny odbyła się zbiórka tego jakże bezcennego leku. Oddano 15 litrów krwi.

Krew jest darem życia. Choć każdy z nas o tym wie doskonale, to mało kto decyduje się na jej oddanie.  Wschowscy mundurowi mając świadomość, że ich krew może uratować ludzkie życie aktywnie włączają się do tak ważnych akcji.  Pobór krwi przed wschowską Komendą Policji zapoczątkowany został  w marcu br. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano wówczas ponad 20 litrów krwi.

Dzisiaj Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze stanął przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie. Policjanci, pracownicy Policji, jak również mieszkańcy Wschowy i okolic mogli przyjść i oddać krew. Honorowi  krwiodawcy oddawali krew nie wskazując konkretnych odbiorców,  jak i przekazując swoją krew na  konkretnych mieszkańców Wschowy, którzy walczą z chorobami.

Dzisiejsza akcja zakończyła się kolejnym sukcesem, zebrano 15 litrów krwi.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa