Bilans minionego weekendu - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans minionego weekendu

Data publikacji 15.05.2017

Zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości, zatrzymany nietrzeźwy kierujący to bilans policyjnych działań minionego weekendu i dzisiejszego „Trzeźwego poranka”. Przeprowadzone policyjne kontrole wykazują, że nadal trafiają się kierowcy bagatelizujący obowiązujące przepisy i stwarzający tym samym realne zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Kontrole dróg powiatu wschowskiego przez policjantów prewencji, ruchu drogowego wykazują, że pomimo wzmożonych policyjnych działań kontrolnych nadal trafiają się kierowcy, dla których perspektywa utraty prawa jazdy, wysokie kary grzywny, postępowanie sądowe nie blokują przed zajęciem fotela kierowcy. Tak było w przypadku zatrzymanego do kontroli 43-letniego kierowcy audi. Poniedziałkowe, poranne badanie trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Pojazd trafił na parking, kierowca stracił prawo jazdy i  odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Prawo jazdy na kolejne trzy miesiące stracił 24-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, który w piątkowy wieczór (12 maja) pędził od strony Zbarzewa, przekraczając w Osowej Sieni, w obszarze zabudowanym prędkość o 58 km/h.  Kierowca otrzymał 1 tys. złotowy mandat oraz 10 punktów karnych.

Pozostałymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców były: przekroczenia prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, brak wymaganych dokumentów. W miniony weekend uwadze mundurowych nie umknęli piesi, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenia przede wszystkim dla samych siebie, wędrując poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, bądź idąc niewłaściwą stroną jezdni.  

Nie tylko na drogach powiatu wschowskiego widoczne były patrole prewencji. Wschowscy policjanci reagowali na osoby zakłócające ład i porządek publiczny, jak również na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem.

Pod kątem zdarzeń kryminalnych miniony weekend można uznać za spokojny.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa