Aby, sezon letni 2017 był bezpieczny- spotkanie służb - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby, sezon letni 2017 był bezpieczny- spotkanie służb

Data publikacji 09.05.2017

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego, odwiedzających nasz jezierny rejon gości było priorytetem dzisiejszego spotkania, które odbyło się w gabinecie szefa wschowskiej Policji. Sezon letni 2017 już blisko, dlatego też współpraca i ustalenia wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest niezwykle ważne.

Sezon letni 2017 już blisko, dlatego też dzisiejsze spotkanie ukierunkowane było na ustalenia dotyczące wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa zarówno mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i turystów, którzy planują wypoczynek nad naszymi jeziorami.

Wspólne patrole rowerowe policjantów i strażników miejskich już w najbliższym czasie pojawią się w centrum Wschowy, Sławy, w parkach miejskich, rejonach trudno dostępnych dla radiowozów.  Na drogi wyjadą policyjne motory.

W ten sposób mundurowi nie tylko będą oddziaływać prewencyjnie swoją obecnością, reagować będą na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów prawa w szczególności wobec osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, zakłócających ład i porządek publiczny.

Na rowerach pojawią się również dzielnicowi realizujący założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.  Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwi mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta pierwszego kontaktu. Osoby zainteresowane będą mogły podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Podczas spotkania poruszono kwestie zagrożeń terrorystycznych, i co się z tym wiąże ciągłego monitoringu i kontroli miejsc, gdzie gromadzą się osoby. Szczególnie uwzględniając kontrolę obiektów mogących być potencjalnymi miejscami ataków terrorystycznych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa