„Szybki” weekend w powiecie wschowskim - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Szybki” weekend w powiecie wschowskim

Data publikacji 08.05.2017

Dokonywanie pomiarów prędkości, badanie trzeźwości kierowców to priorytetowe zdania policjantów ruchu drogowego, których praca znajduje odzwierciedlenie w stanie bezpieczeństwa na naszych drogach. Przeprowadzone minionego weekendu liczne kontrole wykazują, że nadal trafiają się kierowcy bagatelizujący obowiązujące przepisy drogowe, w szczególności znaki ograniczające dopuszczalną prędkość. Tym razem było ich 67.

Działania policjantów wschowskiej drogówki wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego pędząc w obszarze zabudowanym „50 +” km/h ponad dopuszczalną prędkość. Piraci drogowi w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące. Minionego weekendu w ten sposób prawo jazdy stracił 28-letni kierowca BMW, który w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „50-tce” osiągnął prędkość 103 km/h. Nieco niższe wyniki osiągnęli 33 i 40- letni kierowcy, których pomiary prędkości wykazały 100 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Kolejnym „szybkim” kierowcą okazał się 21-letni sławianin, który jechał z prędkością 123 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 90 km/h.

Uwadze wschowskiej drogówki nie umknął 39-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który postanowił wyprzedzić jadący przed nim pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych.  

Wzmożone działania policjantów ruchu drogowego i wiążące się z tym liczne kontrole trzeźwości kierowców, prędkości, stanów technicznych pojazdów mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Mundurowi odnotowali minionego weekendu 67 wykroczeń w ruchu drogowym, ale dzięki temu nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska