"Bezpieczna majówka" na wschowskich drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna majówka" na wschowskich drogach

Data publikacji 04.05.2017

Miniony, długi weekend majowy w powiecie wschowskim można uznać za spokojny i bezpieczny. Obecność patroli policyjnych na drogach, w centrach miast, czy też w trakcie odbywających się imprez, uroczystości po części wpłynęła na wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno naszych mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości.

Policyjna „Bezpieczna Majówka” trwała już od 28 kwietnia br. Dla jednych z nas był to czas zaplanowanego wypoczynku, natomiast dla wschowskich policjantów był to czas wzmożonych działań.

Aktywność policjantów ruchu drogowego spowodowała, że kierowcy przekraczający dozwolone prędkości w obszarach zabudowanych musieli liczyć się z konsekwencjami swojej „ciężkiej nogi”. Dzięki licznym kontrolom zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnych pojazdów, które poruszały się po naszych drogach bez aktualnych badań technicznych. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców i tym sposobem wyeliminowali 64-letniego kierowcę nissana, który postanowił wsiąść za kółko mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejnym zatrzymanych kierowcą okazał się 26-latek, który pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów do czerwca 2020 roku postanowił nie stosować się do decyzji sądu.

1 maja br. patrol ruchu drogowego podczas monitoringu tras pomiędzy wschowskimi miejscowościami zatrzymał do kontroli 16-latka, który jak się okazało był poszukiwany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Babimoście.

Wschowscy i sławscy policjanci obecni byli również w trakcie odbywających się imprez rozrywkowych w Sławie „Las, woda, blues”, we Wschowie piknik rodzinny „Bliżej autyzmu”.

Zabezpieczali również uroczystości państwowe- obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zintensyfikowane działania wschowskich policjantów, przede wszystkim ruchu drogowego i monitoring dróg całego powiatu wschowskiego spowodowały, że miniony weekend majowy można uznać za bezpieczny. Na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie do niegroźnie wyglądających kolizji drogowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska