Piknik rodzinny ”Bliżej autyzmu” z policją - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik rodzinny ”Bliżej autyzmu” z policją

Data publikacji 04.05.2017

W minioną niedzielę (30 kwietnia) we wschowskim Parku 1000-lecia odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Bliżej autyzmu” oraz CKiR we Wschowie. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji. Obecni również byli policjanci specjalizujący się na co dzień prewencją kryminalną, dzielnicowi, policyjny technik oraz przewodnik z psem służbowym.

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności”. O. Fabian Kaltbach OFM

To hasło przewodnie Stowarzyszenia „Bliżej Autyzmu” powstałego, aby nieść pomoc i wsparcie dla osób z autyzmem, zespołem Aspergera, z niedowidzeniem, z niedosłuchem, niepełnosprawnością intelektualną, ruchową.

Stowarzyszenie zorganizowało w minioną niedzielę piknik rodzinny, który odbył się we wschowskim Parku 1000-lecia, przy współpracy CKiR. Nie zabrakło wschowskich i sławskich policjantów, którzy swoją obecnością przybliżyli najmłodszym policyjną służbę. Stworzono stanowisko policyjne, przy którym swoją pracę prezentował technik kryminalistyki, specjalistka zajmująca się na co dzień profilaktyką, dzielnicowy, jak również przewodnik psa służbowego.

Zainteresowani mieszkańcy powiatu wschowskiego uzyskiwali informacje na temat pracy w policji. Poznać mogli swojego dzielnicowego oraz obejrzeć pokaz przygotowany przez policyjnego przewodnika psa służbowego.

Zaprezentowano aplikację mobilną "Moja Komenda", założenia internetowego narzędzia jakim jest "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".  Przybliżono założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", którego ideą jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa