Aby MAJÓWKA była bezpieczna - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby MAJÓWKA była bezpieczna

Data publikacji 27.04.2017

Przed nami, majowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem, wyjeżdżając na różnego rodzaju formy relaksu. Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego będą w tym czasie intensywnie monitorować stan bezpieczeństwa na naszych drogach. Wszystko w trosce o to, aby weekend majowy przebiegł spokojnie i bez zbędnego stresu. Dla osób wyjeżdżających poza granice powiatu proponujemy skorzystać z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, która w sposób łatwy i szybki odnajdzie kontakt i drogę do najbliższej jednostki Policji.

Już jutro popołudniu rusza weekend majowy. Część z nas wykorzystując kilka dni wolnego od zadań postanowi wypocząć spotkając się z rodziną, znajomymi, wyjeżdżając poza granice powiatu.

Aby dotrzeć szczęśliwie do celu należy skrupulatnie przygotować się do podróży. W trakcie „majowego weekendu” na drogach powiatu wschowskiego czuwać będą policjanci Wydziału Prewencji, w szczególności specjalizujący się w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolować będą trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty. Uwadze wschowskiej drogówki nie umkną niezapięte pasy bezpieczeństwa u wszystkich podróżujących, a także prawidłowość przewożenia dzieci.  Wschowska drogówka nie będzie stosowała żadnych ulg wobec piratów drogowych. Ze względu na to, że rozpoczął się sezon motocyklowy, kierujący motocyklami też muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi łamania obowiązujących przepisów drogowych w trakcie jazdy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu wschowskiego i ciągły jego monitoring są priorytetami policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby każdy kierowca przemierzający naszymi drogami czuł się bezpiecznie. Uwadze nie umkną piesi- niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, przede wszystkim przemieszczającymi się poza obszarem zabudowanym.

Dlatego, aby te dni wolne od codziennych obowiązków minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Planując podróż:

- sprawdź stan techniczny i wyposażenie pojazdu,

- sprawdź wszystkie potrzebne dokumenty,

- zaplanuj trasę przejazdu.

W podróż wyruszamy wypoczęci, trzeźwi i zrelaksowani. Pamiętajmy o pasach bezpieczeństwa i prawidłowym przewożeniu dzieci.

W czasie podróży nie należy się spieszyć. Lepiej jechać z prędkością bezpieczną, przestrzegać nakazów i zakazów wynikających ze znaków, sygnałów drogowych i poleceń uprawnionych osób. Pamiętajmy także o zachowaniu kultury podczas jazdy.

Dzięki zastosowaniu się do tych drobnych rad w praktyce możemy uniknąć przykrych niespodzianek w czasie podróży i wypoczynku.

Wyjeżdżając pamiętajmy również o właściwym zabezpieczeniu naszych domów, mieszkań oraz wartościowych przedmiotów.

Pomocną aplikacją, która warto zainstalować w naszych telefonach komórkowych przed wyjazdem jest aplikacja „Moja Komenda”- pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji. W razie problemów w trakcie pobytu w nowych miejscowościach wskaże nam kontakt i drogę do najbliższej jednostki policji.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa