„Dzielnicowy bliżej nas”- od przedszkola do seniorów - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy bliżej nas”- od przedszkola do seniorów

Data publikacji 20.04.2017

Wschowscy i sławscy policjanci w ramach codziennej służby realizują założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, którego głównym założeniem jest bliski kontakt dzielnicowych ze społeczeństwem, a w szczególności w ich rejonach służbowych. Policjanci pamiętają o wszystkich grupach wiekowych. Goszczą w szkołach, przedszkolach, jak również uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami poszczególnych miejscowości. Tematami przodującymi są „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Dlatego wschowscy i sławscy dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. Nie zapominają również o najmłodszych mieszkańcach szkół, przedszkoli usytuowanych w ich rejonach służbowych.  

Program „Dzielnicowy bliżej nas” został zainicjowany w czerwcu ubiegłego roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Założeniem programu było wzmocnienie roli dzielnicowego, a co się z tym wiąże dostępność i obecność dzielnicowego w jego rejonie służbowym, aby dzielnicowy nie był policjantem „od wszystkiego”, a był policjantem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, aby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego wiedział do kogo się zgłosić.

Realizując założenia programu dzielnicowi na bieżąco spotykają się z dziećmi, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami władz samorządowych i przede wszystkim z mieszkańcami  w swoich rejonach służbowych.

Nie zapominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa  omawiając jej działanie opierając się na realnych zgłoszeniach. Kolejnym ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań jest aplikacja mobilna „Moja Komenda”, którą przedstawiają i zachęcają do zainstalowania w telefonach komórkowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa