Trwają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 20.04.2017

Od wczesnych godzin rannych wschowska drogówka prowadzi działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policyjne działania ukierunkowane są na niechronionych uczestników ruchu drogowego i związane przede wszystkim z przestrzeganiem przepisów dotyczących korzystania z dróg przez pieszych. W trakcie działań sprawdzane są również zgłoszenia drogowe pojawiające się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa „kliknięte” na terenie naszego powiatu.

Powtarzające się dość często policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mają za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań jakie popełniają piesi, rowerzyści. W trakcie działań policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego szczególną uwagę skupiają właśnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice szkół mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich  bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

Policjanci kontrolują również drogi pomiędzy miejscowościami. Monitoringiem objęte są drogi przede wszystkim w godzinach późno południowych, wieczornych, a także skoro świt. Wszystkie działania skupiają się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i co się z tym wiąże obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych oraz korzystania z dróg w sposób określony w ustawie prawo o ruchu drogowym.

W trakcie codziennej służby wschowscy mundurowi weryfikują zgłoszenia drogowe, które pojawiają się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na obszarze działania Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

 

opr.

 podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa