Bezpieczny weekend wielkanocny w powiecie wschowskim - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny weekend wielkanocny w powiecie wschowskim

Data publikacji 19.04.2017

Na terenie całego kraju przez ostatnie dni trwały policyjne działania „Wielkanoc”. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i odwiedzających nasz rejon gości czuwali wschowscy mundurowi. Patrole policyjne widoczne były na drogach, w centrach miast, osiedli. W ciągu świątecznego weekendu policjanci interweniowali 62 razy, zatrzymali cztery osoby poszukiwane i wyeliminowali dwóch kierowców z promilami.

Jak co roku, w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne mundurowi podejmowali działania ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Patrole policyjne widoczne były na drogach powiatu wschowskiego, nie tylko na  „wylotówkach” i krajowej 12-tce, ale również w miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie mogło dochodzić do łamania przepisów ruchu drogowego.  Patrole prewencyjne natomiast pracowały w rejonach targowisk, dworców autobusowych, marketów,  centrów handlowych, osiedli.

 Patrole wschowskiej drogówki zapewniały bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki licznym kontrolom trzeźwości wyeliminowano dwóch kierowców, którzy w piątkowe popołudnie (14 kwietnia) zdecydowali się wsiąść za kółko z promilami. Uwadze wschowskiej drogówki nie umknęli kierowcy przekraczający dozwolone prędkości w obszarach zabudowanych, kierowcy nie przestrzegający obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.  Dzięki takiemu monitoringowi dróg wschowskich  nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego, biorąc pod uwagę niesprzyjającą świąteczną aurę. Uwadze policjantów nie umknęły stany techniczne pojazdów.

W trakcie świątecznego długiego weekendu policjanci interweniowali 62 razy. W większości były to zgłoszenia dotyczące zakłócenia porządku publicznego, osób nietrzeźwych znajdujących się w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Interwencje mundurowych również miały związek ze złym parkowaniem pojazdów, blokujących drogę przejazdu.

Liczne policyjne sprawdzenia spowodowały, że minionego weekendu zatrzymano czterech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzięki takiemu zaangażowaniu policjantów wszystkich pionów miniony świąteczny weekend w powiecie wschowskim można uznać za spokojny i bezpieczny.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa