Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okres przedświąteczny to okres szczególnie niebezpieczny. Policja ostrzega!

Data publikacji 11.04.2017

Okres przedświąteczny, to czas zakupów zarówno w sklepach internetowych, w sklepach znajdujących się w naszej okolicy, bądź dużych centrach handlowych. Liczne promocje, atrakcyjne propozycje przyciągają wielu klientów. Gorąca atmosfera przedświąteczna powoduje, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy również o naszym bezpieczeństwie podczas wyjazdów na rodzinne spotkania i o odpowiednim zabezpieczeniu naszego mienia. Skorzystajmy z aplikacji „Moja Komenda”.

Zaledwie trzy dni pozostały do świątecznego weekendu. Jak co roku lubuska Policja przygotowuje się do tego okresu, by czuwać nad bezpieczeństwem podczas świąt. Działania prewencyjne podejmowane są już dużo wcześniej.

Okres przedświąteczny jest czasem wzmożonej działalności przestępczej. Nie każdy z nas udaje się na zakupy do marketów, dużych centrów handlowych, na targowiska miejskie z myślą zrobienia zakupów. W tych miejscach pojawiają się osoby, których intencje wobec nas się są szczere i wykorzystując nasze pochłonięcie zakupami pozbawiając nas przedmiotów, rzeczy, pieniędzy będących naszą własnością.

Dla naszego bezpieczeństwa wybierając się na zakupy pamiętajmy o tym, aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów. Zabierzmy tylko to, co jest nam potrzebne. Pilnujmy swoich rzeczy, torebek, saszetek, nie pozostawiając ich na stoiskach czy w wózkach sklepowych bez opieki. Pamiętajmy również o tym podczas świątecznych wizyt w kościołach, czy odwiedzin na grobach naszych bliskich.

Część z nas w trakcie świątecznego weekendu postanowi spotkać się z rodziną, przyjaciółmi, bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nasze mieszkania odpowiednio zabezpieczyć przed „nieproszonymi gośćmi”. Podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, o zabranie np. ulotek reklamowych z przed drzwi wejściowych, gdyż mogą one świadczyć o dłuższej nieobecności lokatorów.

W czasie wzmożonych wyjazdów lubuscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżujących. Więcej mundurowych pojawi się na naszych drogach, w okolicach dworców.

Wybierając się w podróż zadbajmy o nasze i naszych najbliższych bezpieczeństwo. Starannie przygotujmy się do takiej podróży. Pamiętając o tym, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.  

Pomocną aplikacją, która warto zainstalować w naszych telefonach komórkowych przed wyjazdem jest aplikacja „Moja Komenda”- pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji. W razie problemów w trakcie pobytu w nowych miejscowościach wskaże nam kontakt i drogę do najbliższej jednostki policji.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska