Za prędkość, alkohol zabrane prawa jazdy - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za prędkość, alkohol zabrane prawa jazdy

Data publikacji 10.04.2017

Zatrzymane trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości, zatrzymani trzej pijani kierowcy to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wschowskiego. Przeprowadzone kontrole ruchu drogowego wykazują, że nadal trafiają się kierowcy bez wyobraźni, którzy swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Czujność oraz stały monitoring dróg powiatu wschowskiego przez policjantów prewencji, ruchu drogowego wykazują, że pomimo policyjnych apeli, wzmożonych działań kontrolnych nadal trafiają się kierowcy, którzy nie baczą na konsekwencje utarty prawa jazdy, prowadzonych postępowań karnych, jak również nie szanujący życia i zdrowia pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Miniony weekend w powiecie wschowskim pod kątem zdarzeń kryminalnych można uznać za spokojny, natomiast pod kątem kontroli przeprowadzonych przez wschowską drogówkę bardzo bogaty. Efektem pracy policjantów ruchu drogowego było wyeliminowanie sześciu kierowców. Trzech lekkomyślnych kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanych, trzech kolejnych za jazdę z promilami.

Falę zatrzymań uprawnień do kierowania zapoczątkował mieszkaniec gminy Wschowa, który został zatrzymany w piątkowe popołudnie w Osowej Sieni. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość kierowcy renaulta. Urządzenie pomiarowe wykazało w organizmie 52-latka prawie 4 promile.

W sobotę tuż po godzinie 9.00 kolejne prawo jazdy stracił 42-letni mieszkaniec Polkowic, który został zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia prędkości. Natomiast powodem utraty prawo jazdy był stan jego trzeźwości. W godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego monitorując stan bezpieczeństwa w Wygnańczycach zatrzymał do kontroli kierowcę alfy. 25-latek pędził 104 km/h. Efektami szaleńczej jazdy mieszkańca Krobi były utrata prawo jazdy, 400 złotowy mandat karny oraz 10 punktów karnych.

W trakcie przeprowadzonej nocnej kontroli w centrum miasta policjanci prewencji zwrócili uwagę na kierowcę reanaulta, który na widok radiowozu zaczął wykonywać dziwne manewry, przyspieszając, chcąc uniknął kontroli. Jak się okazało przypuszczenia mundurowych były słuszne. 42-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2021 roku oraz prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u nieodpowiedzialnego mieszkańca Bełchatowa prawie promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego „szybkiego” kierowcę wyeliminowali policjanci wschowskiej drogówki w niedzielę tuż po godzinie 8.00 w Dryżynie, gm. Szlichtyngowa. 34-letni mieszkaniec Gaworzyc pędził z prędkością 104 km/h.

Weekend na drogach powiatu wschowskiego zakończył 29-letni obywatel Ukrainy, który dzisiejszej nocy został zatrzymany do kontroli w centrum Sławy. Mundurowi zwrócili uwagę na tor jazdy opla. Jak się okazało powodem była trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska