Podsumowanie wiosennego weekendu - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie wiosennego weekendu

Data publikacji 03.04.2017

Za nami wyjątkowo słoneczny, wiosenny weekend, który z całą pewnością można uznać za bogaty pod kątem działań podejmowanych przez wschowską drogówkę. Sprzyjająca aura spowodowała, że kierowcy mocniej wciskali pedał gazu. Tak było w przypadku 28-letniego kierowcy chevroleta, który na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy. Powodem była prędkość 105 km/h w obszarze zabudowanym.

Miniony weekend pod kątem zdarzeń kryminalnych śmiało można uznać za spokojny. Biorąc pod uwagę sprzyjającą aurę policjanci wschowskiej drogówki podejmowali szereg działań prewencyjnych mających na celu kontrolę szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi bacznie przyglądali się kierowcom przejeżdżającym drogami powiatu wschowskiego, kontrolując prędkości z jakimi poruszały się ich pojazdy. Śmiało można stwierdzić, że minionego weekendu kierowcy znacznie przekraczali dozwolone prędkości w terenach zabudowanych w granicach od 27 do 47 km/h. Rekordzistą okazał się mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który przekroczył prędkość o 55 km/h. W ten sposób stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, otrzymał 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych. Uwadze wschowskiej drogówki nie umknęli dwaj młodzi kierowcy, którzy nie posiadali w ogóle uprawnień do kierowania, a powodem była nadmierna prędkości.

Kolejnym „szybkim” kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec Kościana, który postanowił wyprzedzić jadące przed nim pojazdy, nie zważając na znak zakazu i oznaczone w tym miejscu skrzyżowanie.  Minionego weekendu doszło do kilku niegroźnie wyglądających kolizji drogowych.

Patrole prewencji czuwały nad bezpieczeństwem w miastach, na terenach parków miejskich,  interweniując wobec osób spożywających alkohol w miejscach objętych zakazem, jak i osób zakłócających spokój i porządek publiczny, zwłaszcza w godzinach późnowieczornych i nocnych.  Patrol prewencji w trakcie monitoringu wschowskich ulic zatrzymał do kontroli 62-letniego motorowerzystę, który sobotniego poranka miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Biorąc pod uwagę zdarzenia kryminalne, liczbę podejmowanych interwencji publicznych, domowych można miniony weekend określić jako spokojny.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa