Prosty gest, ale jak wiele znaczy – policjant przekazał zabawki dzieciom - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prosty gest, ale jak wiele znaczy – policjant przekazał zabawki dzieciom

Data publikacji 29.03.2017

Bezinteresowność i chęć niesienia pomocy innym to cechy którymi wykazał się policjant ze Wschowy. St. post. Tomasz Pawlicki - pracujący na co dzień na tzw. „pierwszej linii” – pomógł dzieciom, które decyzją sądu umieszczone zostały w Domu Dziecka w Sławie. Policjant sprezentował dzieciom fotelik samochodowy i zabawki.

W ubiegłym miesiącu wschowski sąd, ze względu na podejmowane interwencje domowe i przede wszystkim kierując się dobrem i bezpieczeństwem najmłodszych zadecydował, że dwoje dzieci zostało umieszczonych w Domu Dziecka w Sławie. W ciągu następnych dwóch dni do placówki trafił kolejny maluch.

W związku z decyzją sądu, wschowski policjant – st. post. Tomasz Pawlicki postanowił pomóc dzieciom i sprawić by na ich twarzach znów pojawił się uśmiech. Policjant przekazał na ręce Pani Dyrektor Domu Dziecka w Sławie fotelik samochodowy oraz zabawki, które umilą czas trzylatkowi, jak i pozostałym wychowankom.

st. post. Tomasz Pawlicki tym gestem pokazał, że nie tylko podczas służby wykazuje się chęcią niesienia  pomocy innym, ale także w czasie wolnym nie jest obojętny na ludzką krzywdę.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

KPP we Wschowie