Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji

Data publikacji 20.03.2017

Miniony weekend w powiecie wschowskim przebiegł bez większych zdarzeń kryminalnych. Pod kątem bezpieczeństwa na naszych drogach policjanci wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który jadąc i wyprzedzając „na trzeciego”, uszkodził dwa pojazdy i odjechał. 35-latka zatrzymali sławscy policjanci. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Wschowscy i sławscy policjanci w trakcie codziennej służby wypełniają swoje zadania monitorując stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego. W miniony piątek (17 marca) w Wygnańczycach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych dyżurnemu wschowskiej Policji wynikało, że kierowca audi, jadąc z nadmierną prędkością wyprzedził jadący przed nim pojazd uszkadzając pojazd wyprzedzany jak i pojazd jadący z naprzeciwka. Kierowca audi wciskając się na tzw. „trzeciego”  zmusił kierowców do hamowania i zjechania z drogi, uszkadzając oba prawidłowo jadące pojazdy, po czym nie zatrzymując się odjechał w stronę Sławy. Oficer Dyżurny  skierował sławski patrol policji oraz policjantów ruchu drogowego. Po kilku minutach nieodpowiedzialny kierowca audi został zatrzymany. 35-letni mieszkaniec gminy Wschowa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a uszkodzone auto trafiło na parking strzeżony.

Lubuska Policja przypomina o możliwości przesyłania zapisów video utrwalonych samochodową kamerą, z agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań drogowych piratów. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji! Nie daj siebie i swoich najbliższych zabić na drodze dlatego prześlij plik na stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl !

Lubuska Policja już dawno temu stworzyła adres mailowy: stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl pod który warto przesyłać drogowe ekscesy zmotoryzowanych, lekceważących przepisy na drodze. Skrzynka ta powinna sobie poradzić z zapisami, których rozmiar sięga nawet 100 MB.

Lubuscy policjanci zachęcają do korzystania z powyższego adresu. Wszyscy możemy mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Życie jest zbyt cenne, aby powierzać je w ręce osób, którzy na drodze wykazują się nieodpowiedzialnością.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa