Nadanie awansu uczniom klas mundurowych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadanie awansu uczniom klas mundurowych

Data publikacji 17.03.2017

Wczoraj, (16 marca) w I Zespole Szkół we Wschowie odbyła się uroczystość niezmiernie ważna dla uczniów klas bezpieczeństwa publicznego. Podczas uroczystej akademii uczniowie, którzy spełnili wymogi regulaminowe odebrali nominacje na wyższe stopnie mundurowe. To wyniosłe spotkanie było również okazją do zaprezentowania naszej formacji i zaproszeniem w przyszłości do wstąpienia w nasze szeregi.

Wczorajszego popołudnia w auli I Zespołu Szkół we Wschowie  odbyła się uroczysta akademia uczniów klas bezpieczeństwa publicznego. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego wystąpił podinsp. Marek Halota Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji oraz podkom. Maja Piwowarska- Oficer Prasowy KPP Wschowa. Z rąk wicestarosty Wojciecha Kurryło, Dyrektora Placówki Damiana Janowicz młodzi kadeci, którzy spełnili wymogi regulaminowe odebrali awanse na wyższe stopnie mundurowe: kadeta, starszego kadeta oraz nadkadeta. Awanse, które są świadectwem wielkich ambicji pokolenia przyszłych wojskowych, strażaków i policjantów kształconych w I Zespole Szkół we Wschowie. Fantastycznej oprawie towarzyszyły słowa podziękowania oraz gratulacje.

Wczorajsza akademia była również świetną okazją do zaproszenia młodzieży, która już nosi mundur, aby swoją przyszłość  wiązała z niebieskim mundurem.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska