Za prędkość „50+” = zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za prędkość „50+” = zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 16.03.2017

Działania policjantów wschowskiej drogówki wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego pędząc w obszarze zabudowanym „50 +” km/h ponad dopuszczalną prędkość. Piraci drogowi w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące. Wczorajszego popołudnia (15 marca) dwóch kierowców zbagatelizowało te przepisy.

Wczoraj (15 marca) działający na terenie gminy Szlichtyngowa patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 43 - letniemu kierowcy audi. Powodem kontroli była prędkość z jaką pędził mieszkaniec powiatu górowskiego. Pomiar prędkości wykazał 105 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dwie godziny później na terenie gminy Wschowa kolejny patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 35-letniemu kierowcy opla, który w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „50”-tce pędził 103 km/h.

Kierowcom zostały zatrzymane uprawienia do kierowania, otrzymali 500 złotowe mandaty karne i po 10 punktów karnych.

Biorąc pod uwagę zbliżający się okres wiosenno-letni, a co się z tym wiąże nasilenie ruchu na drogach naszego powiatu działania wschowskiej drogówki ukierunkowane są przede wszystkim na wykluczenie z ruchu drogowego piratów drogowych, nietrzeźwych kierowców. Kierowców, którzy w sposób naganny przewożą pasażerów, w szczególności dzieci.

Prowadzone akcje prewencyjne „Trzeźwy kierowca”, „Pasy”, „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, „Odblaski”, „Miasto 50” skierowane są wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego i ich zadaniem jest dbanie o szeroko rozumiane bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa