Wzmożony weekend na wschowskich drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożony weekend na wschowskich drogach

Data publikacji 13.03.2017

Pomimo policyjnych apeli dotyczących skutków jakie może pociągać za sobą nadmierna prędkość nadal trafiają się kierowcy, którzy nie stosują się do znaków ograniczających prędkości, a zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Analizując miniony weekend ze śmiałością można stwierdzić, że 90 procent popełnionych wykroczeń drogowych dotyczyło przekroczenia prędkości. Wschowska drogówka zatrzymała prawo jazdy mieszkańcowi powiatu rawickiego, który w terenie zabudowanym pędził 102 km/h.

Miniony weekend w powiecie wschowskim przebiegł dość spokojnie. Nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych. Pod kątem ruchu drogowego, śmiało można stwierdzić, że był to bardzo szybki weekend. Policjanci wschowskiej drogówki zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy nadmiernie przekraczali prędkości. W sumie 90 procent wykroczeń drogowych dotyczyło właśnie niewłaściwej prędkości z jaką poruszały się w obszarach zabudowanych pojazdy.  Przykładem może być kierowca osobowego volkswagena, który w niedzielę tuż przed godziną 16.00 na drodze wojewódzkiej 324, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 102 km/h na obowiązującej „50-tce”. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pozostali kierowcy przekraczali prędkości w granicach 25-45 km/h. Mundurowi w trakcie monitoringu gminy Wschowa w niedzielne popołudnie zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego fiata, który miał aktualnie cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami przez Starostę Wschowskiego. 50-latek trafi przed oblicze sądu, gdzie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień może grozić mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska