Nadal trwają intensywne poszukiwania Janusza SKRZYPCZAKA - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadal trwają intensywne poszukiwania Janusza SKRZYPCZAKA

Data publikacji 13.03.2017

Wschowscy policjanci wspólnie ze służbami ratowniczymi nadal prowadzą intensywne poszukiwania za zaginionym 50-letnim Januszem Skrzypczakiem z Jędrzychowic. W miniony piątek (10 marca) do działań przyłączyli się zielonogórscy, nowosolscy, legniccy płetwonurkowie, którzy przy pomocy sonaru sprawdzali koryto rzeki. Wszystkie osoby posiadające informacje proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Wschowie pod nr 65 540 8211, bądź dzwoniąc na numer alarmowy 997.

Przypomnijmy w jakich okolicznościach zaginął Janusz Skrzypczak.

Mężczyzna 1 marca koło godziny 13.00 wyjechał z domu do miejsca pracy w Kandlewie. Po pewnym czasie, upuścił miejsce pracy, odjeżdżając swoim samochodem w nieznanym kierunku.  Pojazd odnaleziono zaparkowany w okolicach wałów rzeki Barycz za miejscowością Wyszanów, w okolicach drogi na Świerczów 2 marca koło godziny 19.00. Samochód był otwarty, kluczyki znajdowały się w stacyjce.

W miniony piątek (10 marca) do działań poszukiwawczych przyłączyli się płetwonurkowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli, jak również strażacy obsługujący sonar z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Po kolejnym etapie działań poszukiwawczych polegających na sprawdzeniu przy pomocy sonaru koryta rzeki Barycz, nie odnaleziono zaginionego 50 –letniego mieszkańca Jędrzychowic.

Intensywne działania poszukiwawcze prowadzone od momentu zaginięcia przez policjantów, na wodzie przez Ratownictwo Wodne w Sławie, zielonogórskich WOPRowców, strażaków ze Wschowy, ochotników z Osowej Sieni, Wyszanowa, Szlichtyngowej, jak również użyty śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

 

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997. 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa