Mundurowi intensywnie poszukują zaginionego Janusza Skrzypczaka - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi intensywnie poszukują zaginionego Janusza Skrzypczaka

Data publikacji 03.03.2017

Nadal trwa intensywna akcja poszukiwawcza zaginionego mieszkańca Jędrzychowic 50-letniego Janusza Skrzypczaka. Policja, straż pożarna, zielonogórscy woprowcy, sławskie ratownictwo wodne od wczesnych godzin rannych przeczesują rejon w którym istnieje prawdopodobieństwo znalezienia zaginionego. Do działań zaangażowano psy tropiące oraz śmigłowiec KWP w Szczecinie.

Wczoraj (02 marca) w godzinach późno popołudniowych wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu Janusza Skrzypczaka, mieszkańca Jędrzychowic. Zaniepokojona rodzina, znajomi zaginionego pomimo podjętych działań poszukiwawczych nie ustalili miejsca pobytu 50-latka. Wieczorne poszukiwania nie odniosły rezultatu. Dzisiaj (3 marca) insp. Tomasz Kłosowski szef wschowskiej Policji ogłosił alarm dla całego stanu jednostki wschowskiej Policji. Do działań poszukiwawczych włączyli się przewodnicy z psami tropiącymi, Ratownictwo Wodne ze Sławy dysponujące sprzętem pływającym, strażacy ze Wschowy oraz ochotnicy z Osowej Sieni, Wyszanowa oraz Szlichtyngowej, zielonogórscy woprowcy oraz policyjny śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Około 60 mundurowych przeczesywało rejony, gdzie istniało duże prawdopodobieństwo znalezienia zaginionego.

Policja nie wyklucza żadnej z możliwości,  biorąc pod uwagę wszystkie wersje zdarzeń. Sprawdzane są kompleksy leśne, opuszczone zabudowania, tereny przywodne. Dzisiejsze działania rozciągają się o kolejne sektory, kilometry do skrupulatnego sprawdzenia.

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997. 

Z uwagi na niebezpieczny, trudny teren prosimy o nie włączanie się do działań służb ratowniczych osób nie uwzględnionych w działaniach poszukiwawczych ze względów bezpieczeństwa.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa